İnci Perde''Birillant'' ''Birillife''2013 Perdelerinde Renk Seçimi...

Ayteks
Yeni yılla birlikte, evlerdeki dekorlar da yenileniyor. Her geçen gün daha farklı üretimler, daha farklı tasarımlarla gelişen ve değişen sektörde planlama aşamasında en zor olanı karar verip uygulamaktır. Sizde renkleri nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili tüm soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

Hangi renk evinizde neyi ifade eder ve hangi odada kullanılması doğrudur? Perde rengi seçiminde nelere dikkat etmeliyiz. Perde renk seçimini neye göre yapmalıyız. Hangi rekler moda? Perde seçiminde renkler konusunda tüm ayrıntıları sizinle paylaşıyoruz.

EKRU: Tüm renklerin en zarifi kabul edilir. Evinizin her bölümünde kullanılabilir bir renktir. Modern döşenmiş bir oturma odasında ya da klasik mobilyaları olan bir salonda da tamamlayıcılığı sağlayabilir.

KIRMIZI: Hareketin yoğun olduğu mutfak, çocuk odası gibi yerler için uygundur. Kırmızının koyu tonları yoğun ve sıkıcı bir atmosfer yaratacağı için yaşam alanlarında çok fazla tercih edilmemelidir.

TURUNCU: Yemek odasında sıcaklık yaratır. Neşe ve mutluluk vermesi istenen ortamlarda ve geniş alanlarda kullanılmalıdır. Çalışma odası ve yatak odası için uygun değildir.

SARI: Mutfak ya da modern dekore edilmiş oturma odaları için uygundur. Çalışma odalarında kullanılmamalıdır. Zihni bulandırıp karışıklığa yol açar. Dinlenme amaçlı olarak kullandığınız odalarda önerilmemektedir.

YEŞİL: Yeşil huzur veren bir renk olduğu için yatak odasında da diğer yaşam odalarında da yeşilin bütün tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TURKUAZ: Üst düzeydeki bir değişimin ve dönüşümün simgesidir. Canlılık ve ferahlık yayar, mekanları daha geniş gösterir. Salon ve yaşam odalarının yanında banyolar, yatak odaları ve çalışma odalarında da kullanılabilir. Açık tonları duvar için de uygundur.

MOR: Morun açık tonları olan lavanta, leylak ve orkide yatak odaları ve çalışma odalarında kullanılabilir. Çocuk odaları için de ideal bir renktir. göz alıcı renklerle birleştiğinde olumsuz etki yaratabilir, dikkat edilmelidir.

SİYAH VE GRİ TONLARI: Siyah ve açık tonları olan griler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok moda. Mobilyalarda ve halılarda görmeye alıştığımız koyu renklerle uyumlu gri tonları ve gümüşler şık mekanlar yaratmak için ideal seçim olacaktır.

KAHVERENGİ: Kahverenginin koyu tonları çoğunlukla salonlar ve oturma odalarında kullanılır. Bu renk turkuaz ile hoş bir kombin oluşturur. Ortama ferahlık getirir. Salonlar ve yaşam odaları için rahatlıkla tercih edilebilir.


Parlak

İnci Perde
Gazi Mustafa Kemal Paşa mahallesi Öztrak caddesi No:27
Çerkezköy / Tekirdağ / Turkey
Tel: 0282 725 36 93
Faks: 0282 726 33 82